Blog > Komentarze do wpisu
NEW ROMANTIC ERA vol.6 - TALK TALK "ITS MY LIFE" 1984

TALK TALK "IT'S MY LIFE" - rok 1984

 

To jedna z najbardziej niedocenionych płyt z tamtego okresu, oczywiście w mojej ocenie. Zespół Talk Talk to jeden z najbardziej niedocenionych zespołów w historii. A według mnie to jeden z nielicznych zespołow z tamtej stylistyki, który umiejętnie połączył przebojowośc NEW ROMANTIC w warstwie muzycznej i powagę The Cure i Joy Division w tekstowej. Niestety zespół nie doczekał się takiej ilości fanów jakie mieli ULTRAVOX czy DEPECHE MODE (ci mają do dzisiaj). A szkoda.

Ponieważ ich muzyka naprawdę przynosi dużo. Więcej niż inni w tamtym czasie. Prawdopodobnie dzięki osobie, która dołączyła do zespołu czyli Timowi Friese-Greene, który jako klawiszowiec, współkompozytor i przede wszystkim producent albumu,  wyniósł zespół ponad przeciętność, podnosząc poziom komozytorski i produkcyjny bardzo wysoko (nawet słynna "VIENNA" ULTRAVOX nie brzmi tak dobrze)

Zaczynamy delikatnie od "DUM DUM GIRL", po to aby potem mocno "przywalić" - po kolei rewelacyjnie przebojowe "SUCH A SHAME", rozdzierający serce "RENEE" (ach ten refren..), po prostu wielki "IT'S MY LIFE" i  "TOMORROW STARTED". Dopiero potem nabieramy trochę oddechu. Jedynie "CALLING THE NIGHT BOY" to typowy wykrzyczany noworomantyczny utworek (ale jako jedyny podpisany przez zespół w składzie z "THE PARTY'S OVER"). Na szczęście płytę kończy "IT'S YOU". Piękny, po prostu.

Szkoda, że ta płyta dzisiaj jest nieco zapomniana (chociaż utwór tytułowy w wersji NO DOUBT stał się parę lat temu przebojem, ale jest zdecydowanie bardziej kojarzony z nimi niż z TALK TALK).

Zachęcam do posłuchania (i obejrzenia):

"SUCH A SHAME" (mój ulubiony) - http://www.youtube.com/watch?v=zbZ9uCQW1Hk

i "IT'S MY LIFE" - http://www.youtube.com/watch?v=NXQYyKzyDaE

A jutro i pojutrze wstąpię na trochę kontrowersyjną ścieżkę. Przedstawię płyty zespołu, który do dziś oskarżany jest o podkradanie cudzych pomysłów i brak własnej tożsamości. Ja przedstawię dwie płyty skradzione z szufladki NEW ROMANTIC. Co to za zespół? Zapraszam jutro. Marek.

czwartek, 06 stycznia 2011, electrum

Polecane wpisy