Blog > Komentarze do wpisu
NEW ROMANTIC ERA vol.8 - SIMPLE MINDS "NEW GOLD DREAM" 1982

SIMPLE MINDS "NEW GOLD DREAM" - rok 1982.

Płytą "New Gold Dream" Simple Minds udowodnili (po raz kolejny), że umiejętne czerpanie z dorobku innych to wcale nie obciach, ale jeśli robi się to ze smakiem, to produkt jaki prezentuje się publiczności może przynieść fajne wrażenia bez poczucia oszustwa.

Zaczynamy od świetnego "Someone, Somewhere In Summertime". Ta piosenka do dziś świetnie się prezentuje i przypomina, że czas New Romantic to nie tylko lukier, kolorowe ciuchy i fryzury, ale przede wszystkim czas kiedy powstały utwory ponadczasowe, takie jak ten. I tak naprawdę ta płyta do dziś ma swoje miejsce w kanonie z tamtego czasu właśnie dzięki temu utworowi.

Ale jest tu jeszcze kilka utworów podnoszących wartość tej płyty jak choćby tytułowy "New Gold Dream", czy instrumentalny "Somebody Up There Like You" z ewidentnym, aczkolwiek użytym z klasą, zapożyczeniem od Japan (szczególnie słychać tu patent zmarłego parę dni temu Micka Karna), czy fenomenalny tajemniczy i mroczny "Hunter And The Hunted".

Nie ma tu ewidentnie słabych fragmentów. Jedynie drugi w kolejności "Colours Fly And Catherine Wheel" poza ciekawym rytmem nie przynosi żadnej fajnej melodii. Ale nie narzekajmy. To jedna z najlepszych płyt jakie wyszły pod szyldem Simple Minds.

Ja ją bardzo lubię i szczerze słuchaczom polecam. Klipów do płyty nie znalazłem, na Youtubie mozna znaleźć fragmenty z koncertów z tamtego okresu. Trąci to trochę 'myszką' ale czar wspomnień jest zdecdowanie silniejszy.

A w następnej noworomantycznej przypominajce główni kreatorzy tego stylu. Kto? Sprawdźcie sami czytając przyszły odcinek. Marek

 

 

 

poniedziałek, 10 stycznia 2011, electrum

Polecane wpisy